Skip to main content

Usługi taksówkarskie w Polsce

Dodaj komentarz

Taksówkarz to wciąż niedoceniany zawód w Polsce. Do tego zarobki taksówkarzy również nie należą do najwyższych. Według słownika języka polskiego taksówkarz to osoba, która kieruje pojazdem samochodowym i przewozi osoby lub mienie. Aby zostać taksówkarzem trzeba ukończyć specjalny kurs, przejść pozytywnie badania psychotechniczne oraz zdać egzamin "taksówkarski". Dopiero wtedy będziemy mogli świadczyć usługi taksówkarskie. Co więcej, aby pojazd był dopuszczony do przewożenia osób, musi spełniasz szereg wymagań technicznych. Zawód taksówkarza wiąże się także se sporym ryzykiem. Często trzeba wykonywać długi nocny kurs, co sprzyja napadom oraz wszelkim kradzieżom.

Motyw taxi w filmach

taksówkaSam motyw taksówki pojawia się często w filmach. Do najpopularniejszych należą: "Taxi", "Taksówkarz", "Krótki film o zabijaniu", "Zakładnik", "Noc na Ziemi" i wiele innych. Najpopularniejszy filmowy taksówkarz - Daniel Morales, którego gra Samy Naceri lubi bardzo szybką jazdę tuningowaną taksówką. Do tego nie boi się ścigać niebezpiecznych bandytów (pomagając przy tym policji).

tanie taxiTrudno nam sobie dziś wyobrazić, że wracając późną nocą z imprezy nie wezwiemy taksówki. Taka tania taksówka jest bardzo dobrą alternatywą dla autobusów nocnych, których bilety po godzinie dwudziestej drugiej znacznie szybują w górę. Do tego taksówka podjeżdża pod wybrane przez nas miejsce i zawozi nas do wybranego docelowego punktu. Nie musimy czekać (nieraz po kilkanaście minut) na zimnie i wietrze, aż podjedzie autobus, który także może się nie zatrzymać na wybranym przystanku. Taksówkę zamawiamy sobie na konkretną godzinę i o umówionej porze wsiadamy w dowolnym miejscu.

Duży wybór firm taksówkarskich

taxi mielec glob transObecnie, z racji dużej konkurencji, ceny taksówek nie są bardzo wysokie. Niekiedy opłata za jeden kilometr wynosi nawet niecałe trzy złote. Najbardziej opłaca się wezwać taksówkę poprzez radio taxi. Można też sobie zainstalować aplikację taniej taksówki, która wyliczy nam nawet dokładny koszt podróży. Potrzebny nam do tego tylko telefon komórkowy, który posiada Android. Jeśli zdarzy się nam coś pozostawić w taksówce to kierowcy wszystkie te rzeczy przechowują, aż zgłosi się po nie właściciel. Co w przypadku innej komunikacji miejskiej byłoby raczej trudne do zrobienia.

Taxi to nie tylko przewóz osób

Radio taxi oprócz zwykłych kursów proponuje też usługi dodatkowe. Zapytaliśmy oto Pana Pawła z firmy GLOB-TRANS TAXI Mielec "W skład usług taksówkarskich wchodzi między innymi: dowóz paliwa, zmiana koła w samochodzie, holowanie, dostarczanie drobnych przesyłek pod wskazany adres, uruchomienie samochodu poprzez pożyczenie prądu za pomocą kabli lub szarpnięcie liną, czy odprowadzenie samochodu do wskazanego miejsca". Niewątpliwie jest to duża zaleta, że taxi ciągle idzie do przodu wraz z innym usługami. Cenny takich usług także nie są aż tak bardzo wysokie, np. zmiana koła wynosi około dwudziestu złotych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.