Skip to main content

Jak radzić sobie z wysokimi cenami paliwa?

Dodaj komentarz

Wysokie ceny paliw na stacjach benzynowych utrzymują się już od jakiegoś czasu, a obecna tendencja pokazuje, że będą one jeszcze rosnąć. Ta nieciekawa sytuacja na naszym rynku paliwowym sprawia, że wielu kierowców, zastanawia się, czy można w skuteczny sposób radzić z wysokimi cenami paliw. Eksperci w tej nieciekawej sytuacji dają nam odpowiednie rady, dzięki którym może się nam udać, zaoszczędzić nieco na cenach paliw. W tym artykule postaramy się zwrócić uwagę na to, jak można siebie radzić z wysokimi cenami paliw. 

ciekawostki motoryzacyjne

Różne ceny na różnych stacjach

Nie od dziś wiadomo, że ceny na stacjach mogą się od siebie różnić. Oczywiste jest, że paliwo na stacjach położonych przy ruchliwych drogach przelotowych lub przy autostradach jest znacznie droższe, niż paliwo w centrum miasta. Mądrze jest więc, aby w obecnej sytuacji starać się tankować jak najczęściej na stacjach w centrach miast, gdzie ceny są najtańsze. W erze tak wysokich cen często dochodzi także do sytuacji, że stacja po jedne stronie ulicy, sprzedaje paliwo znacznie taniej niż stacja po drugiej stornie. Warto więc dokładnie śledzić, jak wyglądają cenniki na poszczególnych stacjach w twojej okolicy. Więcej ciekawych porad i artykułów na ten temat możesz znaleźć na blogu motoryzacyjnym moto-sidom.pl, gdzie publikowane są ciekawe treści z zakresu samochodów, paliw, skupów aut itp.

Karty lojalnościowe

Wielu dostawców paliwa, którzy działają w naszym kraju, oferuje swoim klientom specjalne karty lojalnościowe, na które można zbierać punkty. Często posiadacze takich kart mogą liczyć także na ulgi na cenach paliwa, Dlatego zawsze warto tankować samochód na stacjach, gdzie taką kartę honorują. Przykład tego rodzaju karty został wymieniony w artykule: https://moto-sidom.pl/blog/praktyczne-porady-i-sposoby-na-oszczedzanie-paliwa, gdzie wymieniono praktyczne porady z zakresu oszczędzania na paliwie. Dla firm najbardziej opłaca się założyć karty paliwowe, które uprawniają do jeszcze większych zniżek, a dodatkowo są one niezwykle wygodne w obsłudze. Oprócz tego karty lojalnościowe często oprócz zniżek uprawniają nas do odbierana darmowych kaw lub innych produktów. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.