Skip to main content

Jak działa karta paliwowa?

Codzienne tankowanie paliwa może być niezwykle uciążliwe dla kierowców i ich firm. Muszą oni kontrolować wydatki oraz faktury związane z tankowaniem pojazdów. Znacząco wydłuża to cały proces tankowania i fakturowania za paliwo. Istnieje na rynku pewne rozwiązanie, które pomaga rozwiązać te problemy. Mowa tutaj oczywiście o kartach paliwowych, przy których pomocy można wykonywać czynności związane z tankowanie i nie tylko. Jak jednak dokładnie działa taka karta i kto może z niej skorzystać?

karta tankowania pojazdu

Czym jest i jak działa karta paliwowa?

Na pewno nie jeden z nas słyszał już o takim określeniu, jak karta paliwowa. Ale czy zastanawialiście się, jak działa karta paliwowa i jakie są zasady jej użytkowania? Karta paliwowa to narzędzie, która umożliwia bezgotówkowy zakup paliwa na stacjach benzynowych. Oprócz tego pozwala ona na zakup innych usług oraz produktów na stacjach. Posiadacze kart paliwowych mogą również liczyć na zniżki za litr paliwa oraz na inne usługi związane z działalnością stacji benzynowej. Dzięki karcie paliwowej, właściciele firm mogą w łatwy sposób kontrolować i zarządzać wydatkami na flotę samochodów. 

Zasady, na jakich działają karty paliwowe, są bardzo proste. Kierowca, który posiada kartę, musi w kasie podać numer PIN przypisany do karty oraz stan licznika w samochodzie. Ta procedura pozwala na bezgotówkowe zapłacenie za paliwo. Po wszystkim kierowca zabiera potwierdzenie i może odjeżdżać. Karty paliwowe są wydawana albo na numer rejestracyjny pojazdu lub na okaziciela. Dzięki temu zabezpieczeniu nie mogą z nich korzystać osoby nieuprawnione. Wszystkie wydatki są szczegółowo raportowane w systemie elektronicznym. Dzięki temu właściciel może stale monitorować wydatki, ustalać limity lub blokować karty. Daje to kontrolę nad wydatkami na flotę i pozwala zniwelować szansę na oszustwo przez kierowcę.

Zalety kart paliwowych

Główną zaletą kart paliwowych jest możliwość bezgotówkowej płatności za paliwo. Kierowcy nie muszą także czekać na stajach na wydanie faktury, ponieważ wszystkie płatności są uwzględniane w fakturze zbiorczej wystawianej raz w miesiącu. Oznacza to również, że firma ma mniej pracy z fakturami, co obniża koszty. Karty paliwowe ułatwiają także płatności za płatne odcinki dróg. Niektóre nawet dają możliwość płacenia za usługi serwisowe, myjnie i parkingi. Ważną zaletą jest także zniżka na paliwo i produkty na stacjach paliw. Przy dużych flotach i częstym tankowaniu pozwala to zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Karty paliwowe działają zarówno w Polsce jak i Europie. Więcej korzyści wynikających z posiadania karty paliwowej przytacza firma Moyl. Są to między innymi zbiorcza faktura oraz kontrola wydatków w fimie. Więcej zalet przedstawia ich filmik, w którym omówiono najważniejsze informacje o karcie paliwowej MOYL. Jest to polski produkt, umożliwiający tańsze tankowanie nawet 25 groszy na litrze. 

Kto może posiadać kartę paliwową?

Karty paliwowe zostały stworzone z myślą o firmach posiadających liczną flotę samochodów. Aby ja otrzymać, trzeba przekazać firmie oferującej kraty niezbędne informacje dotyczące naszej firmy. W zależności od oferty danego emitenta kart mogą się różnić one warunkami korzystania. Warto je dokładnie prześledzić. Oferta kart paliwowych jest tak duża, że odpowiednie oferty znajdą dla siebie zarówno duże firmy jak i małe przedsiębiorstwa. 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze:

Karolina 2 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?
Wszystko w bardzo jasny sposób zostało tutaj opisane! Tak mi się właśnie wydawało, że sprzedaż ...
Rafał 4 miesięcy temu Jak skutecznie sprzedać używane auto?
Ja też mam wrażenie, że skup aut jest mniej problematycznym sposobem pozbycia się samochodu, niż ...
Artykuł przedstawia popularne marki i modele aut w Gdyni, wskazując na Volkswagen, BMW, Toyota i ...