Jak radzić sobie z wysokimi cenami paliwa?

Wysokie ceny paliw na stacjach benzynowych utrzymują się już od jakiegoś czasu, a obecna tendencja pokazuje, że będą one jeszcze rosnąć. Ta nieciekawa sytuacja na naszym rynku paliwowym sprawia, że wielu kierowców, zastanawia się, czy można w skuteczny sposób radzić z wysokimi cenami paliw. Eksperci w tej nieciekawej sytuacji dają nam odpowiednie rady, dzięki którym może się nam udać, zaoszczędzić nieco na cenach paliw. W tym artykule postaramy się zwrócić uwagę na to, jak można siebie radzić z wysokimi cenami paliw. 

Jak działa karta paliwowa?

Codzienne tankowanie paliwa może być niezwykle uciążliwe dla kierowców i ich firm. Muszą oni kontrolować wydatki oraz faktury związane z tankowaniem pojazdów. Znacząco wydłuża to cały proces tankowania i fakturowania za paliwo. Istnieje na rynku pewne rozwiązanie, które pomaga rozwiązać te problemy. Mowa tutaj oczywiście o kartach paliwowych, przy których pomocy można wykonywać czynności związane z tankowanie i nie tylko. Jak jednak dokładnie działa taka karta i kto może z niej skorzystać?

Pomoc drogowa czy autoholowanie - Do kogo zadzwonić w razie awarii?

Podróżując samochodem musimy się liczyć z taką sytuacją, że na trasie samochód może nam niespodziewanie odmówić posłuszeństwa. I nie jest to tylko przypadłość już mocno wyeksploatowanych pojazdów, ale także może się przydarzyć posiadaczowi stosunkowo nowego wozu. Często nie jest to jakaś poważna awaria, ale wystarczająca do tego żeby dalsza jazda była niemożliwa. Co robić w takim przypadku? Jedni kierujący dzwonią po autoholowanie, drudzy po pomoc drogową. Wielu ma wątpliwości co wybrać. Odpowiedzmy sobie przede wszystkim na pytanie, czy jest w wymienionych powyżej usługach w ogóle jakaś różnica? 

Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?

Chcąc sprzedać swoje auto warto zainteresować się usługami skupu aut używanych. Dlaczego? Dzięki nim, możesz liczyć na szybką sprzedaż, adekwatne do wartości pojazdu pieniądze i to od ręki oraz zapewnienie o minimalnym, niemal wręcz zerowym ryzyku. Jak przebiega taki proces? Co warto o nim wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz? Odpowiedzi na te pytania, poznasz w tym artykule.

Jakie samochody można oddać do skupu?

Jeśli posiadasz samochód osobowy lub ciężarowy, którego z jakiegoś powodu chcesz się pozbyć, świetną decyzją będzie skorzystanie ze skupu. Skupy samochodów przyjmują auta w każdym stanie - powypadkowe, stare - takie, które z jakichkolwiek powodów nie mogą być dłużej używane przez właściciela, a zgodnie z prawem powinien zostać zezłomowany w trosce o środowisko oraz zgodnie z panującym w naszym kraju prawem. 

Czy opłaca się sprzedać auto w skupie?

Kupując nowe auto, często mamy problem z pozbyciem się poprzedniego pojazdu. Sprzedając samochód na własną rękę, zmagamy się z dużymi trudnościami, jakimi są dodatkowe wydatki przy naprawianiu usterek, generalne sprzątanie wewnątrz auta, jak i na zewnątrz oraz użeranie się z potencjalnymi kupcami, którzy nie są zdecydowani, bądź przyjechali tylko obejrzeć samochód. Dodawanie ogłoszenia, odpisywanie na wiadomości lub brak zainteresowania sprawia, że odechciewa nam się zajmowania tym kłopotliwym przedsięwzięciem. Co więcej, jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki mamy marne szanse na jej otrzymanie. Jeśli zastanawiamy się już nad oddaniem auta do komisu, też nie możemy spodziewać się cudów, auta często stoją tam miesiącami w poszukiwaniu potencjalnego kupca. Więc co mamy zrobić, aby oszczędzić sobie poirytowania ze sprzedażą niechcianego auta?

Jak wybrać skup aut?

Dość wielu z nas wie doskonale o tym, że skupy aut działają w Polsce od lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. wiele znaczy też i to, że kiedyś te skupy aut w większym stopniu były tymi atrakcyjnymi firmami, czyli w tego typu przedsiębiorstwach mogły pracować osoby, które były znanymi w lokalnych społeczeństwach i dawały one dobre stawki za zadbane auta okolicznych mieszkańców, ale na chwilę obecną znaczna część tych skupów zniknęła, a poza nimi na rynku działają także lombardy i komisy samochodowe, czyli firmy skupujące auta, po to by na nich zyskać i to sporo. Tego typu przedsiębiorcy celowo zaniżają wartość konkretnego egzemplarza, po to by nabyć go za symboliczną sumę i po to by potem odsprzedać dany pojazd za jak największe pieniądze lub by tego typu pojazd sprzedać na części.

Pracuj jako kierowca taxi z OnlyGo

Decydując się na pracę, bez względu na to czy jest to praca w pełnym czy ograniczonym wymiarze godzin, warto poszukać czegoś co chociaż w pewnym stopniu sprawiałoby nam przyjemność. Dla wszystkich tych, którym jazda samochodem kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem, praca jak taksówkarz Uber Bolt czy FreeNow wydaje się być wymarzoną opcją: połączenie przyjemnego z pożytecznym, zarabiania pieniędzy i robienia tego, co naprawdę lubisz.

  • Telefon:
    (+48) 500 534 999
  • Telefon:
    (+48) 503 381 678