Skip to main content

Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?

Chcąc sprzedać swoje auto warto zainteresować się usługami skupu aut używanych. Dlaczego? Dzięki nim, możesz liczyć na szybką sprzedaż, adekwatne do wartości pojazdu pieniądze i to od ręki oraz zapewnienie o minimalnym, niemal wręcz zerowym ryzyku. Jak przebiega taki proces? Co warto o nim wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz? Odpowiedzi na te pytania, poznasz w tym artykule.

Jak działa proces skupu auta?

Czasami niektórzy ludzie rezygnują z pomysłu sprzedaży auta w punkcie skupu aut używanych, ponieważ wydaje się im, że proces ten jest niezwykle skomplikowany i nie wiedzą dokładnie na czym on polega. Często skup myli się go z komisem, w którym to trzeba zostawić auto i oczekiwać na klienta, nierzadko nawet dłuższy czas. Różnica pomiędzy skupem a komisem, polega na tym, że w tym pierwszym nasz pojazd jest odkupowany od razu - proces ten przebiega więc zdecydowanie szybciej niż ma to miejsce w przypadku tej drugiej opcji.

Udając się do skupu, pieniądze za samochód dostajesz od razu, tuż po podpisaniu wymaganej umowy. Zastanawiając się, z którego skupu warto skorzystać, warto rozważyć ofertę miejsca Skup aut Przasnysz MakTech, gdzie sprawnie i szybko pozbędziesz się samochodu i zarobisz dodatkową gotówkę. Obsługa jest niezwykle szybka, zazwyczaj nie zajmuje to więcej niż kilkanaście minut. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie będziesz musiał się przejmować wszelkimi formalnościami, gdyż MakTech zajmie się nimi wszystkimi za Ciebie. Wycena Twojego samochodu, który chcesz spieniężyć, będzie oparta o solidną i opartą na rzeczywistych, panujących na rynku, wartościach. Wszelkie wymagane dokumenty zostaną przygotowane, klient będzie mógł więc, szybko rozpocząć proces sprzedaży - omówienie szczegółów możliwe już na pierwszym spotkaniu!

Etapy sprzedaży pojazdu w skupie

Jak po kolei wygląda taki proces? W jego skład wchodzi 5 prostych kroków.

  1. Pierwszy kontakt - możesz to zrobić za pomocą formularza na stronie lub, jeśli wolisz, skontaktować się z firmą telefonicznie. Zanim to jednak zrobisz, przygotuj się, aby mieć pod ręką potrzebne nam informacje, takie jak: rocznik i markę oraz model samochodu.
  2. Darmowa wycena - przygotuj dowód tożsamości oraz dowód rejestracyjny pojazdu, który chcesz oddać do skupu. Będzie to niezbędne do tego, abyśmy mogli przeprowadzić cały proces sprzedaży auta do naszego skupu.
  3. Przygotowanie umowy - zanim zostaną wypłacone pieniądze, wystarczy podpisać umowę kupna-sprzedaży. Jest ona zgodna z obecnym prawem, więc nie musisz się obawiać, o nieporządane konsekwencje.
  4. Otrzymanie gotówki - kiedy już uznasz, że zaproponowana wycena jest dla Ciebie odpowiednia i podpiszesz umowę, na twoje konto, lub do ręki, jeśli wyrazisz takie życzenie, zostanie przelana cała kwota transakcji.
  5. Odbiór i transport pojazdu - na samym końcu przekazujesz kluczyki oraz niezbędne dokumenty naszemu pracownikowi. Jedyną rzeczą, którą będziesz musiał teraz zrobić, jest wyrejestrowanie samochodu w wydziale komunikacji. 

Niejednokrotnie auta powypadkowe zamiast do dalszej sprzedaży nadają się jedynie do kasacji. Jednak za tę opcję również jesteśmy w stanie otrzymać atrakcyjne pieniądze. Ofertę złomowania pojazdów w Przasnyszu można znaleźć na stronie https://sprzedajswojeauto.pl/zlomowanie-samochodu-przasnysz/, gdzie otrzymasz zapłatę gotówką oraz niezbędne dokumenty do wyrejestrowania auta w wydziale komunikacji.

Kto powinien skorzystać ze skupu?

Oddanie swojego pojazdu do skupu aut używanych to dobra opcja dla osób, które nie mają dużej ilości czasu oraz dla tych, którzy nie znają się na rynku motoryzacji. Takie rozwiązanie ułatwia im sprzedaż auta, nawet wtedy, gdy czas im na to nie pozwala, a zależy im na szybkiej sprzedaży pojazdu, na przykład z powodu nagłej potrzeby większej ilości gotówki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Karolina · 2 miesięcy temu
    Wszystko w bardzo jasny sposób zostało tutaj opisane! Tak mi się właśnie wydawało, że sprzedaż do skupu jest dużo szybsza niż sprzedaż na własną rękę. Jeszcze nigdy nie miałam okazji pozbywać się samochodu, ale kiedy będę chciała wymienić auto, to pewnie skorzystam z usług któregoś ze skupów 😁

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze:

Karolina 2 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?
Wszystko w bardzo jasny sposób zostało tutaj opisane! Tak mi się właśnie wydawało, że sprzedaż ...
Rafał 4 miesięcy temu Jak skutecznie sprzedać używane auto?
Ja też mam wrażenie, że skup aut jest mniej problematycznym sposobem pozbycia się samochodu, niż ...
Artykuł przedstawia popularne marki i modele aut w Gdyni, wskazując na Volkswagen, BMW, Toyota i ...