Skip to main content

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Dodaj komentarz

Chcąc sprzedaż samochód należy zadbać o efekt wizualny. Nie zapomnijmy o odnowieniu karoserii. W przypadku młodszych samochodów wystarczy użycie pasty lekkościernej lub mleczka do lakieru. Możemy oczywiście zrobić to samodzielnie, ale należy pamiętać o paru fundamentalnych zasadach.skup auta za gotówkę

Po pierwsze należy dokładnie umyć samochód przy użyciu szamponu. Nie możemy dopuścić do zarysowania nadwozia, dlatego przed polerowaniem należy usunąć piasek i kurz przy pomocy myjki ciśnieniowej lub węża ogrodowego. Dopiero po wykonaniu tej czynności możemy zabrać się za bardziej skomplikowane czyszczenie. Będziemy do niego potrzebować szczotki wykonanej z miękkiego i naturalnego włosia. Nadmiar wody z umytej karoserii ściągamy przy pomocy gumowej wycieraczki.

Tak przygotowane nadwozie możemy zacząć nabłyszczać. Lakier nacieramy pastą przy pomocy miękkiej ściereczki. Pastę nanosimy na nadwozie, ale polerujemy je dopiero po chwili, usuwając powstałą z pasty warstwę. Przy nabłyszczaniu karoserii trzeba uważać, aby nie zabrudzić czarnych, gumowych i plastikowych elementów. Koszt całej operacji waha się w przedziale cenowym od 10 do 15 złotych.

Jakie inne koszty poniesiemy przygotowując auto do sprzedaży?

"Jeżeli domowe nabłyszczanie jest z różnych powodów niemożliwe to należy zwrócić się o pomoc do profesjonalnego lakiernika. en przy pomocy profesjonalnej pasty polerskiej i szlifierki ze specjalną, miękką końcówką zetrze z niego matową warstwę. Całe przedsięwzięcie kosztuje około 200 złotych.sprzedaż samochodu Chcąc uzyskać oszałamiający efekt powinniśmy pomyśleć o przeprowadzeniu konserwacji czarnych, gumowych i plastikowych elementów nadwozia" mówi Pan Jacek właściciel strony www.skupautfilar.pl.

Sklepy motoryzacyjne oferują spreje na bazie silikonu i olejków natłuszczających. Uprzednio wyczyszczone części samochodowe należy spryskać cienką warstwą preparatu, a następnie rozetrzeć substancje niepylącą szmatką. Nie możemy pominąć takich elementów jak: chlapaki, widoczne nadkola i progi. Potencjalni nabywcy szybką zauważają jakiekolwiek defekty, a to może oddalić nas od sprzedaży samochodu. Polecamy zakup preparatu matowego, który daje efekt nie zanadto błyszczącej czerni. Koła są najbardziej narażone na wszelkie zabrudzenia i urazy mechaniczne. Przygotowanie auta do sprzedaży nie obyłoby się bez zainwestowania we wszelkiego rodzaju pianki, pasty i mleczka konserwujące do kół.

Dzięki nim opony nabierają głębokiego, czarnego koloru i lekkiego połysku. Nie tylko zewnętrzny efekt się liczy - wnętrze samochodu jest o wiele ważniejsze. Na początku trzeba odświeżyć tapicerkę, bo to ona nadaje charakter i styl. Kompleksowa usługa waha się w granicach 150-300 złotych. Odkurzanie to podstawa, która tak naprawdę pokaże stan naszego samochodu. Elementy kokpitu i tapicerki też trzeba koniecznie wyczyścić. Detergenty dobieramy w zależności od stopnia zabrudzenia. Świetnym sposobem jest odrobina płynu do naczyń, aby wszystko zaczęło lśnić.

Okolice kratek nawiewów oraz inne trudno dostępne szczeliny można wyczyścić przy pomocy pędzelka. Wszelkie elektroniczne sprzęty możemy wyczyścić za pomocą specjalnych pianek do telewizora. Jak sprzedać auto? Sprzedaż samochodu jak sami widzimy nie jest taka trudna, wystarczą tylko nasze chęci i chwila czasu na wyczyszczenie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.