Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy z pomocą drogową z OC sprawcy? Praktyczne wskazówki
Przydarzyła Ci się stłuczka? Warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji, aby zminimalizować nieprzyjemne konsekwencje. Jeśli masz zamiar wezwać pomoc drogową z OC sprawcy, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii — aby uniknąć nieporozumień i upewnić się, że usługa zostanie zrealizowana zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.
Czy zawsze trzeba wezwać pomoc drogową?
To, czy wezwanie lawety jest konieczne, zależy od rodzaju uszkodzeń, jakich doznał Twój pojazd. Na stronie pomoc drogowa Pietrzykowice możesz sprawdzić, kiedy warto wezwać specjalistów i jak dokładnie wygląda taka usługa. Laweta na pewno będzie niezbędna, jeśli pojazd nie jest w stanie sam poruszać się po drodze — np. ma uszkodzone koła lub nie da się uruchomić silnika.
Niekiedy jednak również pozornie sprawne auto musi zostać przewiezione lawetą. Jeśli jego szyby zostały rozbite lub nie działają światła, poruszanie się nim „na własnych kołach” nie jest dopuszczalne.
Laweta z OC sprawcy — jak skorzystać?
Jeśli jest to możliwe, skontaktuj się z ubezpieczycielem sprawcy jeszcze przed zamówieniem pomocy drogowej, aby uzyskać jego zgodę i ewentualnie skorzystać z usług rekomendowanej firmy. Możesz również kliknąć: laweta z OC sprawcy, aby dowiedzieć się, jak wygląda zamawianie holowania po wypadku i jak prezentuje się cennik takiej usługi.
Jeśli natomiast już wezwałeś lawetę bez kontaktu z ubezpieczycielem — nic straconego. Ważne, aby zachować paragon lub rachunek, który posłuży do odzyskania od firmy ubezpieczeniowej poniesionych kosztów.
Na co zwracać uwagę zamawiając pomoc drogową z OC sprawcy?
Jeśli planujesz zamówić pomoc drogową z OC sprawcy, koniecznie zwróć uwagę na poniższe kwestie.
Potwierdź pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela
Upewnij się, że pomoc drogowa współpracuje z ubezpieczycielem sprawcy i że usługa zostanie przez niego opłacona.
Zweryfikuj zakres usługi
Ustal, dokąd pojazd zostanie odholowany (np. warsztat, parking strzeżony, Twoje podwórko). Dowiedz się, czy w ramach pomocy drogowej dostępne są inne usługi (np. usunięcie uszkodzeń, awaryjne odpalanie pojazdu) i czy one również zostaną pokryte z OC sprawcy.
Zadbaj o formalności
Upewnij się, że firma udzielająca pomocy drogowej wystawi dokument potwierdzający wykonanie usługi. Jest on niezbędny, aby ubezpieczyciel zwrócił Ci wydatek na lawetę. Niekiedy holowanie może być rozliczane bezkosztowo — jeśli pomoc drogowa współpracuje z firmą ubezpieczeniową.
Dopytaj o limity
Postaraj się zweryfikować, czy koszt usługi mieści się w standardowych stawkach. Weź pod uwagę, że ubezpieczyciel ma prawo odmówić pokrycia zawyżonych wydatków. Sprawdź, czy ubezpieczyciel sprawcy nie przewiduje limitów np. związanych z odległością holowania.
Gdzie zamówić holowanie pojazdu?
Najwygodniejszą opcją jest skontaktowanie się bezpośrednio z ubezpieczycielem sprawcy, który wyśle pomoc drogową na miejsce lub wskaże firmę, do której możesz się zgłosić. Pamiętaj jednak, że masz również prawo zamówić dowolną usługę holowania. Wówczas należy Ci się zwrot poniesionych wydatków, a ubezpieczyciel nie może tego odmówić.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najnowsze wpisy:
-
Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy z pomocą drogową z OC sprawcy? Praktyczne wskazówki
-
Ile kosztuje naprawa przebitej opony w 2024 roku?
-
Czym jest podróżowanie dzisiaj?
-
Jak skutecznie sprzedać używane auto?
-
Jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia drogowego?
Najpopularniejsze wpisy:
-
Jak działa karta paliwowa?
-
Czy praca jako kierowca Ubera się opłaca?
-
Czym jest system ERP?
-
Czym jest podróżowanie dzisiaj?
-
Jak radzić sobie z wysokimi cenami paliwa?