Skip to main content

Czy opłaca się sprzedać auto w skupie?

Kupując nowe auto, często mamy problem z pozbyciem się poprzedniego pojazdu. Sprzedając samochód na własną rękę, zmagamy się z dużymi trudnościami, jakimi są dodatkowe wydatki przy naprawianiu usterek, generalne sprzątanie wewnątrz auta, jak i na zewnątrz oraz użeranie się z potencjalnymi kupcami, którzy nie są zdecydowani, bądź przyjechali tylko obejrzeć samochód. Dodawanie ogłoszenia, odpisywanie na wiadomości lub brak zainteresowania sprawia, że odechciewa nam się zajmowania tym kłopotliwym przedsięwzięciem. Co więcej, jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki mamy marne szanse na jej otrzymanie. Jeśli zastanawiamy się już nad oddaniem auta do komisu, też nie możemy spodziewać się cudów, auta często stoją tam miesiącami w poszukiwaniu potencjalnego kupca. Więc co mamy zrobić, aby oszczędzić sobie poirytowania ze sprzedażą niechcianego auta?Szybka sprzedaż i ekologiczne podejście


Okazuje się, że pozostaje nam sprzedaż samochodu do skupu aut. Jak wiadomo, ma to swoje plusy i minusy, jednakże zważając na wygodę, bezpieczeństwo transakcji oraz brak jakichkolwiek nerwów i dodatkowych wydatków wychodzimy na tym na plus. Dodatkowo oddając auto do skupu, stawiamy na recykling, ponieważ pojazd prawdopodobnie otrzyma nowe życie. Nie musimy się martwić o stan auta, gdyż może to być auto, które już nie jeździ, przeżyło powódź, po-leasingowe, zabytkowe, dostawcze, bądź takie co brało udział w wypadku lub jest uszkodzone oraz wiele innych pojazdów. Samochód zostanie zabrany z naszego podjazdu. Natomiast jeśli chodzi o kontakt z firmą skupującą auta, to istnieje możliwość dogadania telefonicznego, rozmowy na żywo lub kontaktu przez internet. Dobrym rozwiązaniem ułatwiającym sprzedaż samochodu jest współpraca z firmą Auto-Bart, która znajduje się na ul. Debogórskiej 134 w Rumi (tel: 505770999). Szczegółowe informacje można zdobyć odwiedzając stronę internetową firmy www.auto-skup24.pl lub pod wskazanym numerem telefonu. 


Wycena auta w skupie


Szukając skupu, warto przejrzeć rynek i rozważyć te, które mają pozytywne opinie wśród użytkowników i ominać tym samym możliwość oszustwa. Korzystając z wiarygodnego skupu, który oferuje klarowny proces transakcji, jesteśmy w stanie otrzymać od 60% do 80% wartości pojazdu. Do atutów skupów aut należy prędkość, z jaką wykonywana jest sprzedaż oraz możliwość wypełniania formularza online. W ciągu doby otrzymujemy odpowiedź i umawiamy się na wycenę pojazdu, która jest uwarunkowana od indywidualnej specyfikacji danej marki, nie ponosimy za to żadnych kosztów. Gdy wszystko przebiega pomyślnie, spisujemy umowę ze skupem. Firma opłaca podatek od czynności cywilnoprawnych, a na koniec wypłaca nam gotówkę i holuje pojazd.

Wnioskując, jeśli dążymy do szybkiej i bezinwazyjnej sprzedaży, najlepszą opcją będzie rzetelny skup, który załatwi wszystko za nas samych, możliwość negocjacji zawsze doprowadzi nas do oczekiwanych zysków. Korzystając ze skupu aut, pozbywamy się problemu i możemy w pełni cieszyć się z szybkiego napływu gotówki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze:

Karolina 1 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?
Wszystko w bardzo jasny sposób zostało tutaj opisane! Tak mi się właśnie wydawało, że sprzedaż ...
Rafał 3 miesięcy temu Jak skutecznie sprzedać używane auto?
Ja też mam wrażenie, że skup aut jest mniej problematycznym sposobem pozbycia się samochodu, niż ...
Artykuł przedstawia popularne marki i modele aut w Gdyni, wskazując na Volkswagen, BMW, Toyota i ...