Skip to main content

Jakie samochody można oddać do skupu?

Jeśli posiadasz samochód osobowy lub ciężarowy, którego z jakiegoś powodu chcesz się pozbyć, świetną decyzją będzie skorzystanie ze skupu. Skupy samochodów przyjmują auta w każdym stanie - powypadkowe, stare - takie, które z jakichkolwiek powodów nie mogą być dłużej używane przez właściciela, a zgodnie z prawem powinien zostać zezłomowany w trosce o środowisko oraz zgodnie z panującym w naszym kraju prawem. 

Skup samochodów używanych

Jakie samochody są przyjmowane przez skupy?

W miejscach tego typu, których w każdym miejscu w Polsce jest zdecydowanie bardzo wiele przyjmowane są przeróżne auta - od dostawczych, przez poflotowe, aż po powypadkowe. Jednym z miejsc, w którym warto rozważyć sprzedaż auta jest skup aut Lębork Tel: 604 976 543, gdzie specjaliści oferują bezpłatną wycenę pojazdu oraz nieodpłatny dojazd po auto na terenie miasta. Dodatkowo skup ten cieszy się długoletnim zaufaniem klientów, których zawsze stawia na pierwszym miejscu.

Używane auta nadające się na sprzedaż 

Postanowiłeś zamienić swoje auto na inne, a stare chcesz sprzedać? Pozbycie się auta we własnym zakresie jest możliwe, dzięki korzystaniu z portali ogłoszeniowych lub mediów społecznościowych - na przykład Marketplace na Facebooku. Jednak to może być czasochłonne. Należy spotykać się z zainteresowanymi, co wymaga czasu. Warto również posiadać znajomość specyfikacji technicznej pojazdu i minimum umiejętności sprzedaży. Poza tym, przed wystawieniem samochodu na sprzedaż należy doprowadzić je do zadowalającego stanu oraz naprawić ewentualne drobne usterki, co może wygenerować dodatkowe koszty. 

Świetną alternatywą dla sprzedawania samochodu samodzielnie jest skorzystanie ze skupu. W skupie Twój samochód często zostanie przyjęty od ręki i od razu dostaniesz gotówkę - to bardzo wygodne wyjście. Pracownicy znają się na wszelkich przepisach i procedurach związanych ze sprzedażą, co również znacznie ułatwia sprawę. Aby zobaczyć jakie modele samochodów są skupowane odwiedź stronę https://www.skupautlebork.pl/skupione-samochody, gdzie znajdziesz auta skupione ostatnio przez Skup Aut w Lęborku. Można zauważyć, że są to różnorodne modele oraz roczniki, którym skup nada drugie życie.

Samochód na złom 

Każde auto, prędzej czy później przestaje nadawać się do użytku. Wtedy należy pozbyć się go zgodnie z obowiązującymi normami. W tej czynności skup także może okazać się bardzo pomocny. W razie potrzeby zabierze twoje stare auto lawetą lub je odholuje - nie musisz martwić się o załatwianie tego samemu. Poza zabraniem samochodu z wybranego miejsca, pracownicy skupu wybiorą z niego części, które być może jeszcze nadają się do użytku oraz zabezpieczą oleje i płyny zagrażające środowisku. 

Jakie dokumenty są potrzebne przy oddawaniu auta do skupu?

Przed odholowaniem lub przewiezieniem pojazdu do wybranego skupu warto skontaktować się nieco wcześniej z tym miejscem, aby upewnić się, jakie dokumenty będą potrzebne przy całej procedurze, aby ta przebiegła szybko i sprawnie. 

W celu legalnego pozbycia się auta należy mieć ze sobą dokument tożsamości, dowód rejestracyjny sprzedawanego pojazdu oraz jego tablice rejestracyjne. Zdarzają się jednak wyjątkowe sytuacje, o których warto wspomnieć. Jeśli sprzedawany pojazd był autem firmowym, lub jeden z właścicieli pojazdu nie żyje, należy przygotować inne dokumenty, o czym powinien poinformować pracownik skupu. 

 

No comments

Leave your comment

In reply to Some User

Press F10 to toggle Full Screen editing.