Skip to main content

Jak wybrać skup aut?

Dodaj komentarz

Dość wielu z nas wie doskonale o tym, że skupy aut działają w Polsce od lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. wiele znaczy też i to, że kiedyś te skupy aut w większym stopniu były tymi atrakcyjnymi firmami, czyli w tego typu przedsiębiorstwach mogły pracować osoby, które były znanymi w lokalnych społeczeństwach i dawały one dobre stawki za zadbane auta okolicznych mieszkańców, ale na chwilę obecną znaczna część tych skupów zniknęła, a poza nimi na rynku działają także lombardy i komisy samochodowe, czyli firmy skupujące auta, po to by na nich zyskać i to sporo. Tego typu przedsiębiorcy celowo zaniżają wartość konkretnego egzemplarza, po to by nabyć go za symboliczną sumę i po to by potem odsprzedać dany pojazd za jak największe pieniądze lub by tego typu pojazd sprzedać na części.

Dlaczego skupy aut istnieją?

Skupy aut skupują pojazdy za jak najniższą cenę, a potem sprzedają te sprawne za gotówkę, a te mniej sprawne sprzedają na części. wiele znaczy też i to, że pewnych części aut już nie sprzedają i te konkretne części traktują jako stalowy złom. Jednym słowem każdą część auta chcą zamienić w przychód i w tym raczej nie tkwi problem, bo problem tu dotyczy niemal wyłącznie podejścia do skupowania. Pracownicy w skupach zazwyczaj wykorzystują też niewiedzę klientów i dają im zbyt mało pieniędzy za sprawne i atrakcyjne samochody, które prywatnie i po przejrzeniu pewnej liczby ogłoszeń mogliby sprzedać znacznie drożej. Dlatego też ważny jest wybór profesjonalnego i zaufanego skupu. Jeśli interesują Cię najlepsze skupy samochodów to koniecznie odwiedź Top 10 skupów aut, gdzie znajdziesz specjalnie wyselekcjonowane skupy aut. W komisach natomiast sprzedaje się auta w ciekawszym stanie technicznym i wizualnym, a w skupach nie bywa aż tak ciekawie, bo one mogą odsprzedawać potem te wiekowe pojazdy do krajów biedniejszych.

Istotne zmiany w myśleniu

Wielu ludzi wybierających skup aut celowo sprzedaje im samochody, które są już w tym bardzo złym stanie technicznym. W ich przypadku silnik może działać bardzo dobrze i podobnie może być ze skrzynią biegów, ale samo zawieszenie może już nie istnieć. Mowa tu o tym, że punkty mocowań wahaczy są już w stanie agonalnym. Pracownik danego skupu aut rzecz jasna widzi tego typu detale i co równie istotne z tego typu przyczyn solidnie zbija cenę konkretnego pojazdu. Podobnie będzie on postępować w przypadku auta w stanie idealnym, bo takie auto to też zarobek, czyli trzeba je jedynie zareklamować, a potem sprzedać z dość wysokim zyskiem. Problem tkwi jedynie w tym, że to zbijanie cen aut w skupach obecnie ma ten nie smaczny wymiar. Rzecz jasna skupujący tłumaczą się nieciekawą sytuacją ekonomiczną, oraz innego tego typu argumentami. Można takie uznać za dość niesmaczne, bo właściciele aut po części znają rynkowe ceny, ale i tak raz na jakiś czas ktoś daje się nabrać, czyli osoba kompletnie nie znająca cen, która chce sprzedać auto, po zwolnieniu z pracy.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.