Jak przebiega sprzedaż samochodu powypadkowego?

Wypadek drogowy może spotkać każdego z nas i z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Nieraz szkody są tak wielkie, że nie stać nas na pokrycie kosztów naprawy samochodu albo zwyczajnie przewyższają one cenę używanego pojazdu.

samochód skupiony przez skup pojazdów ze Słupska

Komu sprzedać?

Okazuje się, że samochód uszkodzony można sprzedać. Może nie staniemy się o wiele bogatsi - kwota za uszkodzony pojazd raczej nie jest zbyt satysfakcjonująca - ale możemy w ten sposób rozwiązać problem niechcianego auta i nie ponosić kosztów jego stałego ubezpieczenia. Tu należy zaznaczyć, że sprzedaż "pojazdu po przejściach" nie należy do łatwych czynności. Szczególnie jest to utrudnione na różnego typu portalach ogłoszeniowych. Często wpisywaną frazą w wyszukiwarkę typu Google jest przykładowo Skup aut Słupsk, który cieszy się dobrą renomą i zaufaniem wśród klientów. Ludzie inwestują raczej w nowe auta lub używane o małym przebiegu. Informacja o przebytym wypadku, nawet jeśli auto zostało naprawione i złożone, może zniechęcić potencjalnego kupca. Nie jest to jednak niemożliwe. Na pewno ciężej jest sprzedać takie auto osobie fizycznej. Obecnie na rynku działa wiele firm skupujących samochody po wypadku, a nawet wraki.

wnętrze samochodu sprzedanego do Skupu pojazdów w Słupsku

Jak odbywa się sprzedaż samochodu powypadkowego?

Aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, z nowym nabywcą należy podpisać umowę. W celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień w przyszłości powinny znaleźć się na niej poprawne i szczegółowe dane obu stron. O zaistniałej sytuacji musimy poinformować wydział komunikacji oraz dotychczasowego ubezpieczyciela.

Sprzedaż samochodu na części

Dobrym rozwiązaniem jest oddanie auta powypadkowego do rozbioru na poszczególne komponenty. Mimo wypadku lub stłuczki, części można sprzedać. Układy mechaniczne i elektroniczne są wciąż wiele warte. W wielu wypadkach jest to więc bardziej opłacalne dla właściciela niż sprzedaż całościowa. Wystarczy znaleźć odpowiedni skup aut za gotówkę, a tych w branży jest obecnie bardzo wiele. W ten sposób nie musimy czekać na przelew, a cała transakcja przebiega bardzo sprawnie.

Wybierz sprawdzoną firmę

Aby skorzystać z fachowej obsługi, lepiej postawić na przedsiębiorstwo działające na rynku motoryzacyjnym od dłuższego czasu. Taka firma ma odpowiednie doświadczenie i pomoże przejść nam przez całą procedurę. Często oferuje również transport lawetą z miejsca wypadku. Jeśli decydujemy się na sprzedaż w późniejszym czasie, z reguły możliwa jest bezpłatna wycena pojazdu przez telefon. Dzięki temu wiemy, czego się spodziewać i na jaki zastrzyk gotówki możemy liczyć.

No thoughts on “Jak przebiega sprzedaż samochodu powypadkowego?”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

  • Telefon:
    (+48) 500 534 999
  • Telefon:
    (+48) 503 381 678