Co to auto detailing i na czym polega?

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada swoje własne auto. Właściciele samochodów chcą, aby jak najdłużej pozostawały one w dobrym stanie. Dbanie o auto jest bardzo ważne jeżeli w przyszłości myślimy o jego sprzedaży, a także dla nas samych jeśli chcemy jeździć ładnie prezentującym się pojazdem. Obecnie coraz częściej myjnie automatyczne zastępowane są ręcznymi, gdyż ręczne mycie samochodu jest bezpieczniejsze dla lakieru. Tego typu rozwiązania cieszą się powodzeniem na całym świecie.

Mycie samochodu ręcznie w myjni unu-plus

Automatyczna myjnia samochodowa

Mówiąc o myjniach ręcznych nie sposób nie wspomnieć o takich, które obecnie królują na rynku praktycznie wszędzie. Automatyczne wersje są bardzo wygodne, jednak mimo wszystko coraz więcej ludzi wybiera bezdotykową i bezobsługową jej wersję. Taka myjnia ręczna cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród osób myjących auta, jak i inwestorów. To rewelacyjny sposób na zarobek, który wymaga wkładu pracy tak naprawdę jedynie na początku, w momencie zakupu działki i starania się o możliwość na niej budowy i potem samego już stawiania myjni. Można wręcz stwierdzić, że po zakończeniu całego procesu od formalności do uruchomienia myjni, pieniądze tak naprawdę przychodzą później same. Oczywiście jeśli zadbamy o to, by powstała ona w odpowiedniej lokalizacji i była dobrze zareklamowana.

Auto detailing

Myjnią ręczną dysponuje zdecydowana większość porządnych warsztatów samochodowych, które po wykonanych usługach myją auta powodując tym samym, że klient może wyjechać naprawionym i lśniącym pojazdem. Spora część serwisów oferuje tak zwany auto detailing. Jedną z myjni oferujących tego typu rozwiązanie jest Uni-Plus Myjnia Samochodowa Ręczna, której lokalizacja znajduje się we Wrocławiu. Detailing jest to nic innego jak trwające nawet kilka dni, kompleksowe czyszczenie, renowacja i konserwacja samochodu bądź jego poszczególnych elementów. Ma to na celu przedłużenie żywotności auta, a także podniesienie jego wartości rynkowej. Właściciele decydujący się na to rozwiązanie chcą również najzwyczajniej w świecie, by ich samochód prezentował się niezwykle efektownie. Coraz więcej ludzi decyduje się na ceramikę i inne tego typu powłoki chroniące lakier przed uszkodzeniami, ułatwiające mycie oraz sprawiające że auto lśni niczym świeżo zakupiony egzemplarz. >

samochód po wyczyszczeniu w myjni uni-plus

Rodzaje auto detailingu

Auto detailing można podzielić na wewnętrzny i zewnętrzny. W środku pojazdu pielęgnowane są takie elementy jak tapicerka, plastiki i inne części wyposażenia. Nie jest to jednak zwykłe odkurzenie i wypranie, lecz szereg działań skupiający się na każdym jednym najmniejszym detalu, nawet takim jak uszczelki. Oprócz czyszczenia auto detailing polega także na zabezpieczeniu i konserwacji elementów, przy użyciu specjalistycznych środków, których nie kupi się w żadnym sklepie motoryzacyjnym. To wszystko świadczy o tym, że w tej branży mogą pracować jedynie wykwalifikowani specjaliści, znający temat od podszewki. Zewnętrzny auto detailing to wspomniana już wcześniej pielęgnacja lakieru, ale również nie jest to samo mycie i polerowanie, lecz kompleksowe zadbanie o jego wygląd i ochronę. Od wszelkich pomiarów, poprzez usuwanie uciążliwych zabrudzeń jak np. smoła i pozbycie się rys czy wgnieceń, aż po nałożenie specjalnej powłoki.

No thoughts on “Co to auto detailing i na czym polega?”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

  • Telefon:
    (+48) 500 534 999
  • Telefon:
    (+48) 503 381 678