Wyścigi górskie - jak zacząć?

Rajdy terenowe stają się coraz bardziej popularne. Jest to doskonała rozrywka dla miłośników motoryzacji i ekstremalnej, szybkiej jazdy. Podczas rajdu uczestnicy dostają spory zastrzyk adrenaliny oraz poznają smak rywalizacji. Coraz częściej w rajdach biorą udział również kobiety. Imprezy off-roadowe odbywają się w wielu miastach całej polski. 

samochód podczas wyścigu terenowego

Informacje o rajdach górskich

Aby znaleźć informacje o amatorskich rajdach warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki. Informacje dostępne są także na wielu różnych portalach społecznościowych oraz na stronach organizatorów. Rajdy organizowane są o każdej porze roku bez względu na pogodę. Na wielu stronach internetowych dostępne są kalendarze wraz ze szczegółowym programem tego typu imprez. Często rajd połączony jest z wieczornym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek bądź zabawą karnawałową. Niekiedy organizator zapewnia uczestnikom także nocleg

Przygotowanie do rajdu

Najczęściej uczestnicy mogą wybrać trasy o różnym poziomie trudności, między innymi dla początkujących, średnio zaawansowanych lub zaawansowanych. Trasy należy wybierać oczywiście w miarę swoich możliwości i doświadczenia. Warto pamiętać aby przede wszystkim odpowiednio przygotować swój samochód do uczestnictwa w rajdzie. Powinien on być w pełni sprawny aby nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników imprezy. Przed wyjazdem na rajd warto przeprowadzić przegląd techniczny auta, uzupełnić płyny i naprawić wszelkie usterki. 

samochody podczas rajdu terenowego

Koszt udziału w rajdzie

Trasy często prowadzą przez bardzo malownicze tereny, dzięki temu uczestnicy mogą dodatkowo podziwiać piękne krajobrazy. Zazwyczaj aby wziąć udział w tego typu imprezie plenerowej należy wysłać zgłoszenie i wpłacić odpowiednią kwotę pieniędzy. Koszt takiej imprezy wynosi zazwyczaj od 400 do 600 złotych od auta. Na duże zniżki liczyć mogą stali bywalcy i klubowicze. Cena uzależniona jest oczywiście również od dodatkowych usług i atrakcji. Wpływ na cenę ma również miejsce w jakim odbędzie się rajd. Często uczestnicy w ramach tej kwoty otrzymują także poczęstunek, na przykład ciepłą kawę, herbatę, grochówkę czy kanapki. Zwycięzcy mogą liczyć na piękny medal bądź puchar. Wiele organizatorów przewiduje upominki dla wszystkich uczestników imprezy. Przeważnie są to kubki, koszulki, breloki, zawieszki, czapki z daszkiem czy też naklejki na samochód.

Czy to dobry pomysł?

Ilość miejsc przeważnie jest ograniczona, dlatego warto zapisać się dużo szybciej. Podczas takiego rajdu doskonała zabawa jest gwarantowana. Uczestnicy zazwyczaj mają przewodnika, który ma za zadanie bezpiecznie przeprowadzić ich przez trudne i często nieznane tereny. Rajd terenowy to doskonały pomysł na spędzenie czasu wolnego z całą rodziną. Warto wybrać się na tego typu imprezę w weekend, ferie zimowe czy w czasie urlopu. Z pewnością wrażenia z tego typu imprezy będą niezapomniane. Jest to również doskonała okazja do zwarcia nowych znajomości.

Wyścig górski w Limanowej 2017

No thoughts on “Wyścigi górskie - jak zacząć?”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

  • Telefon:
    (+48) 500 534 999
  • Telefon:
    (+48) 503 381 678