Zimowy wyjazd i pomoc drogowa

samochód na zimowej drodze

Zimą na drodze dochodzi do wielu nieprzyjemnych wypadków. Powodują je z reguły kierowcy, którzy nie potrafią dostosować prędkości do warunków atmosferycznych i pędzą przed siebie jak na zabój. W zimie trzeba mieć jednak głowę na karku i bardzo uważać na to co się robi. Nie jest trudno wpaść do rowu, czy co gorsza wpakować się w inny samochód, który jedzie przed nami. Ten może przecież zahamować w ostatniej chwili i wina będzie raczej mimo wszystko po naszej stronie. Ratunkiem może być kamerka samochodowa, która ostatnio jest bardzo w modzie i coraz większa liczba kierowców montuje je sobie w swoich autach. 

Dobre opony i przegląd techniczny

Często przyczyną wypadków, do których to musi przyjechać pomoc drogowa, jest niesprawny samochód. Bardzo długo wyczekujemy z wizytą u mechanika i przez to nie jesteśmy w stanie dobrze ocenić, czy w naszym samochodzie wszystko funkcjonuje tak jak należy. Zalecałbym więc każdemu, by przed nadchodzącym sezonem nie tylko wymienił opony na zimowe, ale udał się także do zaufanego mechanika i sprawdził stan techniczny wozu. Sprawny samochód nigdy nie jest bardziej potrzebny, niż w zimie. Być może w mieście udam się nam jeszcze ukryć wszelkie niedoskonałości i poradzimy sobie jeżdżąc bardzo wolno. Problemy pojawią się jednak wtedy, gdy będziemy musieli wyjechać poza naszą metropolię. 

Dobry samochód i dobre umiejętności

Na wsiach, a szczególnie w górach, jest mnóstwo ciężkich wzniesień, na których to można poznać nasz kunszt kierowcy, a także stan techniczny naszego wozu. Jeśli jesteśmy niedoświadczeni w jeździe i dopiero co zdaliśmy prawo jazdy, to idealnie sprawny i dobrze ustawiony samochód jest nam po prostu niezbędny. To on mając zamontowane systemy może nam często uratować tyłek, gdy wpadniemy w jakiś poślizg, o który w zimie nie jest przecież trudno. Dobry samochód to duża gwarancja bezpieczeństwa i pewność, że nie będzie musiała do nas wyjeżdżać żadna laweta. 

cieżkie warunki na górskich drogach zimą

Problem na drodze i laweta

Oczywiście odpukajmy przed każdym wyjazdem w zimie w niemalowane drewno, gdyż szczęście będzie nam bardzo potrzebne. Na początku grudnia jadąc z kolegą do jego znajomych, mieliśmy dosyć nieprzyjemną sytuację z udziałem innego kierowcy. Była to grupka młodych chłopaków, którzy mieli mniej więcej 19 lat i większość z nich była mocno podpita. Oczywiście kierowca był trzeźwy, ale prawdopodobnie został rozproszony przez resztę załogi w samochodzie i wpadł w poślizg. Tak niefortunnie wypadł z drogi, że leciał samochodem bokiem prosto na nas. Tylko refleks i doświadczenie mojego znajomego uratowało nas od ogromnego wypadku. Skończyliśmy w rowie. Musieliśmy jednak zadzwonić po lawetę, użyczoną nam przez firmę: Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl; ul. Świętego Wincentego 25, 50-252 Wrocław; Tel: 601 703 320, której stronę internetową: http://pomoc-drogowa24.eu znaleźliśmy w wyszukiwarce internetowej. Pracownik przyjechał bardzo szybko i wyciągnął nasze auto z rowu, a wszystkie koszty na szczęście pokryło ubezpieczenie.

No thoughts on “Zimowy wyjazd i pomoc drogowa”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.

  • Telefon:
    (+48) 500 534 999
  • Telefon:
    (+48) 503 381 678