Skip to main content

Jak szybko sprzedać auto?

skup autNie jest dla nikogo tajemnicą, że sprzedaż samochodu nie należy do najprostszych. Oczywiście zdarza się, że chcąc pozbyć się auta dość szybko znajdujemy chętnego, a cały proces przebiega sprawnie i ekspresowo. Jednak nie ma co ukrywać, że w większości przypadków wszystko wygląda nieco inaczej.

Żmudne poszukiwania kupców, umawianie terminów na oglądanie auta, każdorazowo dbanie o jego stan i wygląd potrafią ciągnąć się w nieskończoność, nim dojdzie do ostatecznego dopinania formalności, sporządzania i podpisywania umów i finalizowania transakcji. Co zrobić, jeśli chcemy uniknąć tego wszystkiego?

W takich sytuacjach polecany jest cieszący się coraz większą popularnością skup aut używanych. Co dzięki temu zyskujemy? Przede wszystkim oszczędzamy prywatny, cenny czas, energię i nerwy. Skup aut za gotówkę chętnie przyjmuje samochody większości marek i modeli, zazwyczaj nie zważając na ich stan techniczny czy estetyczny ani rok produkcji, dlatego można sprzedać również pojazdy uszkodzone, zniszczone eksploatacją czy po prostu zaniedbane. Niektóre skupy są zainteresowane nawet samochodami, które nadają się już tylko na złom.auto skup

Jak przebiega proces skupu aut?

skup samochodówJak przebiega cały proces? Po umówieniu się w dogodnym terminie i miejscu (zazwyczaj jest opcja bezpłatnego dojazdu do klienta), pojazd zostaje wyceniony na podstawie dokładnych oględzin. "Należy mieć przygotowany wcześniej dowód rejestracyjny auta, kartę pojazdu i ewentualnie wszelkie dokumenty, związane z historią serwisową, naprawami itp. Co ma największy wpływ na zaproponowaną cenę za auto? Oczywiście jego stan, a poza tym silnik, poszycie, przebieg, a także wyposażenie. Jeśli kwota jest zadowalająca dla obu stron, wówczas zostaje podpisana umowa kupna i sprzedaży. I na tym właściwie koniec – auto trafia do skupu, a klient pozbywa się problemu i w bardzo krótkim czasie dostaje gotówkę lub przelew" mówi Pan Jacek z firmy Skup aut Pol-Cars.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, całość – od oględzin do otrzymania pieniędzy – może trwać zaledwie kilka godzin. Z pewnością bardzo istotną informacją będzie fakt, że w przypadku, gdy jednak z jakiegoś względu transakcja nie uda się, jako sprzedający nic nie tracimy. Absolutnie nie ponosimy z tego tytułu żadnych kosztów.

Skup aut - jak znaleźć?

Gdzie najszybciej znaleźć skup aut za gotówkę? Jeśli w naszej okolicy nie działa nic podobnego ani nie mamy sprawdzonych informacji od znajomych, wtedy wystarczy po prostu internet. W sieci znajdziemy mnóstwo ofert tego typu. Co ważne, nie musimy zawężać poszukiwań tylko do naszego rejonu, ponieważ wiele skupów oferuje dojazd do każdego miejsca w kraju, choć oczywiście trzeba się wówczas liczyć z nieco dłuższym czasem oczekiwania.

Niemal każdy skup aut używanych chętnie przyjmuje samochody nie tylko od osób prywatnych, ale również od firm, przedsiębiorstw czy korporacji TAXI. W grę wchodzą zarówno pojazdy osobowe, jak i autokarowe, ciężarowe, a nawet motocykle, quady i motorowery. Większość skupów działa w dogodnych godzinach – od wczesnego ranka do późnego wieczora, również w weekendy, dlatego nie powinno być problemu z ustaleniem terminu spotkania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze:

Karolina 2 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?
Wszystko w bardzo jasny sposób zostało tutaj opisane! Tak mi się właśnie wydawało, że sprzedaż ...
Rafał 4 miesięcy temu Jak skutecznie sprzedać używane auto?
Ja też mam wrażenie, że skup aut jest mniej problematycznym sposobem pozbycia się samochodu, niż ...
Artykuł przedstawia popularne marki i modele aut w Gdyni, wskazując na Volkswagen, BMW, Toyota i ...