Skip to main content

Pomoc drogowa czy autoholowanie - Do kogo zadzwonić w razie awarii?

Podróżując samochodem musimy się liczyć z taką sytuacją, że na trasie samochód może nam niespodziewanie odmówić posłuszeństwa. I nie jest to tylko przypadłość już mocno wyeksploatowanych pojazdów, ale także może się przydarzyć posiadaczowi stosunkowo nowego wozu. Często nie jest to jakaś poważna awaria, ale wystarczająca do tego żeby dalsza jazda była niemożliwa. Co robić w takim przypadku? Jedni kierujący dzwonią po autoholowanie, drudzy po pomoc drogową. Wielu ma wątpliwości co wybrać. Odpowiedzmy sobie przede wszystkim na pytanie, czy jest w wymienionych powyżej usługach w ogóle jakaś różnica? 

Pomoc drogowa w kilku słowach

Naturalną sprawą jest to, że kiedy w trasie przydarzy się nam awaria samochodu i nie potrafimy jej sami usunąć trzeba niezwłocznie zadzwonić po pomoc drogową. Niektóre awarie są też niekiedy niemożliwe to samodzielnej naprawy, np. w przypadku awarii aut ciężarowych. Na miejscu, w miarę możliwości, jak najszybciej pojawi się specjalista jakim jest mechanik samochodowy i postara się rozwiązać problem. Posiada ku temu potrzebne narzędzia oraz oczywiście wiedzę. Jeśli jednak okaże się, że awaria jest poważniejsza i nie sposób poradzić sobie z nią na drodze, nasze auto zostanie przetransportowane do odpowiedniego warsztatu. Trzeba zaznaczyć, iż pomoc drogowa oferuje szereg usług. Oprócz wymienionych powyżej, są to także takie świadczenia jak dowóz paliwa, odpalanie samochodu przy pomocy kabli rozruchowych lub zabezpieczenie samochodów po wypadku. Tak więc generalnie rzecz ujmując z usług pomocy drogowej warto korzystać w sytuacji kiedy przydarzyła się w trasie niewielka awaria, która jest możliwa do usunięcia na miejscu bez konieczności przewożenia samochodu.

Usługi w ramach autoholowania

Tutaj sytuacja wygląda już inaczej w związku z tym, że naprawa pojazdu nie może być dokonana na miejscu, ponieważ problem jest poważniejszy. Auto jest umieszczane na lawecie i transportowane do zakładu naprawczego. Usługa autoholowania jest też dobrą opcją dla tych z kierowców którzy się nie spieszą i nie chcą aby naprawa była dokonywana w pośpiechu, tylko na spokojnie w warsztacie gdzie są zdecydowanie większe możliwości aby wóz przywrócić do pełnej sprawności.

Wszystkie usługi pomocy drogowej w jednym miejscu

Wiele kierowców zadaje sobie pytanie czy jest możliwe, aby usługi takie jak pomoc drogowa i autoholowanie w swojej ofercie miała jedna firma. Jak najbardziej, nie ma z tym żadnego problemu. Przecież jedno z drugim nie koliduje, wszystkie działania mają swój wspólny mianownik, a jest nim pomoc kierującemu podczas awarii samochodu. Trzeba naturalnie mieć też świadomość tego, że są przedsiębiorstwa które skupiają się na jednej lub drugiej usłudze. Dlatego warto mieć dostęp do numeru telefonu zarówno pomocy drogowej, jak i autoholowania, ponieważ nigdy nie wiemy z której opcji będziemy zmuszeni skorzystać. Pomoc Drogowa Tir Wrocław JAREX oferuje zarówno drobne naprawy, jak również holowanie, transport podwoziowy w tym transport autobusów i ciągników siodłowych, a także wiele innych usług dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Dane kontaktowe do firmy dostępne są na powyższej grafice. 

Koszty związane z usługami pomocy drogowej

Nie są to zbyt drogie świadczenia. Wpływ na to ma fakt, że na rynku istnieje duża konkurencja. Trzeba też mieć na uwadze to, że profesjonalne firmy mają swoje oddziały na terenie całej Polski, także koszt chociażby samego dojazdu do miejsca zdarzenia jest niewielki, a to ma wpływ na cenę usługi.

Wiele osób w przypadku awarii na drodze usiłuje samemu rozwiązać problem, jednak jest to niewłaściwe działanie, Nierzadko prowadzi do pogorszenia stanu auta, dlatego lepiej od razu dzwonić po wykwalifikowaną pomoc drogową. W tej kwestii warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, która w swojej ofercie ma szeroki zakres ugług pomocy drogowej, w tym autoholowanie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze:

Karolina 2 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?
Wszystko w bardzo jasny sposób zostało tutaj opisane! Tak mi się właśnie wydawało, że sprzedaż ...
Rafał 4 miesięcy temu Jak skutecznie sprzedać używane auto?
Ja też mam wrażenie, że skup aut jest mniej problematycznym sposobem pozbycia się samochodu, niż ...
Artykuł przedstawia popularne marki i modele aut w Gdyni, wskazując na Volkswagen, BMW, Toyota i ...